Legowiska dla gryzoni

Legowiska dla gryzoni

Legowiska dla gryzoni - Kompletny Przewodnik

Każde zwierzątko domowe, także gryzonie, potrzebuje odpowiedniego miejsca do spania. Dlatego musisz przygotować dla niego odpowiednie legowisko, by spełnić jedną z podstawowych jego potrzeb — potrzebę wypoczynku.

Gdy kompletujesz wyprawkę dla swojego gryzonia, z pewnością o legowisku i podajniku na wodę pomyślałeś już na początku. Na szczęście, jeżeli chodzi o legowiska dla gryzoni, to naprawdę masz w czym wybierać. Przygotowaliśmy bowiem dla Twojego małego pupila naprawdę wyjątkowe miejsca do spania, w różnych formach, kolorach i typach.

Jakie są rodzaje legowisk dla gryzoni?

Każdy gryzoń powinien posiadać legowisko. Jeżeli hodujesz więcej niż jednego, każde zwierzątko powinno mieć swoje własne miejsce do spania. Wybór odpowiedniego typu legowiska zależy od osobowości, temperamentu, upodobań konkretnego zwierzątka oraz stopnia jego oswojenia.

Ze względu na formę, dostępne są trzy rodzaje legowisk dla gryzoni:

Kiedy wybrać zamknięte legowisko dla gryzonia?

Wybierz legowisko zamknięte, gdy dopiero przymierzasz się do zakupu zwierzątka. Na początku gryzonie są dość płochliwe, dlatego chętniej szukają miejsc ustronnych. Zanim Twoje zwierzątko Ci zaufa i przyzwyczai się do Twojej obecności, może minąć sporo czasu. Szczególnie bojaźliwe są chomiki, świnki morskie i króliczki.

Jeżeli poświęcisz swojemu pupilowi wystarczającą ilość czasu oraz będziesz cierpliwy i wytrwały, to z czasem nauczysz go nawet jedzenia z ręki. Przygotuj się jednak na to, że niektóre gryzonie do końca pozostają nieufne, mimo Twojej wytrwałości. Dla tych właśnie zwierzaków najlepsze będzie legowisko zamknięte.

Gdy wahasz się pomiędzy legowiskiem otwartym a zamkniętym, wtedy wybierz Domek dla gryzoni, które z powodzeniem łączy obie funkcje. To doskonała opcja dla tych gryzoni, które mimo oswojenia nadal chętniej wybierają miejsca, w których mogą się ukryć. Domek dla gryzoni jest idealnym kompromisem.

 

W jakich sytuacjach sprawdzi się otwarte legowisko dla gryzonia?

Gdy Twój zwierzak towarzyszy Ci już od dłuższego czasu i masz pewność, że nie obawia się Twojej obecności, wtedy możesz wybrać legowisko otwarte. Takie miejsce do spania może być także alternatywą, gdy posiadasz już zamknięte legowisko i chcesz stworzyć swojemu pupilowi dodatkowe miejsce wypoczynku.

Obserwuj swojego gryzonia i jego zachowania. Gdy zdarza mu się usnąć na sianku i nie szuka ustronnych miejsc, nie zagrzebuje się w trocinach, wtedy możesz śmiało wybrać dla niego legowisko otwarte. Takie zachowanie bowiem świadczy o tym, że zwierzątko akceptuje Twoją obecność.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl
Sklep internetowy Shoper.pl